NEDEN GÖRÜKLE?

NEDEN GÖRÜKLE?

  • Kategori: Genel
  • Yorum Yok

Bursa; tarihi, kültürel ve aynı zamanda doğal güzellikleriyle zengin bir şehir. Bursa’nın bir semti olan Görükle ise daha çok öğrenci yaşamı ve üniversite kampüsleriyle tanınan bir yerleşke.
Tüm bunlar doğru olmakla birlikte Görükle’nin avantajları elbette bu kadarla sınırlı değil.

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı olan Görükle, özellikle fiyatların uygun olması yönüyle ön plana çıkıyor. Konut bakımından uygun olmasıyla birlikte pek çok açıdan kişiye hem makul hem de kaliteli seçenekler sunuyor.
Temel ve sosyal ihtiyaçlar, Görükle’de diğer semtlere kıyasla çok daha uygun fiyatlı.

Parkları, tenis kortları vb. ise orada yaşayanlara, özellikle de çocuklara sosyal aktivite seçenekleri sunuyor.
Bu bakımdan öğrenci mekanı olarak bilinse de aslında Görükle, çocuklu ailelerin de rahatlıkla tercih edebileceği bir muhit olma özelliği taşıyor.

Hem üniversite hem de metroya yakın olan bu yerleşke, ulaşım açısından da oldukça rahat. Öte yandan bu semt, kendine ait başlı başına bir merkez olma özelliği de taşıyor. Sinema, AVM ve pazar yerleri gibi birçok alanı içinde barındırıyor.

Görükle, üniversiteye yakın olması ve fiyatların makul olması sebebiyle yatırımcılara da avantaj sunuyor.
Yerleşim yeri olarak özellikle öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir yer olan bu semt, kiracılar ya da konut satın almak isteyenler için cazip bir nokta.

Yakın zamanda metro hattının Görükle’ye uzatılması gündemi, Görükle’deki emlak piyasasını da hareketlendiriyor. Şimdiden bölgedeki arsa fiyatlarının yükselmeye başladığı düşünüldüğünde, bu bölgede yapılacak arsa yatırımının kısa vadede kazanç sağlayacağı değerlendiriliyor.

Aynı zamanda Görükle’nin Bursa şehrinin en büyük hastanesi olan Şehir Hastanesi’ne ya da Bursa-Mudanya arası Geçit gibi bağlantı yollarına yakın olması, bu bölgeyi yatırımsal olarak daha da kazançlı bir noktaya taşıyor.

Görükle, sahip olduğu avantajlar göz önünde bulundurulduğunda, yatırımcıya pek çok fırsatı bir arada sunuyor.
Konumu ve konumunun getirdiği fırsatlar, kendi içinde bir ticari merkez olması, merkezindeki Avm’leri, parkları ve oyun alanları, özellikle Üniversite’ye, metroya ve Şehir Hastanesine yakınlığı ve dahası Görükle’yi ‘tercih edilenler’ listesinde üst sıraya yerleştiriyor.

Bu yüzden yatırım dendiğinde
Görükle, akla ilk gelen ve yatırımcıların yüzünü gülümseten yerlerden birisi.

Paylaş :

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

© 2020 İşimiz Gayrimenkul | Tüm hakları saklıdır.